Žijeme na hromádce, hromádce lží a výmluv? Psí knížka je na ....

2. 12. 2010 11:35:53
V poslední době žasnu, kolik lidí se odmítá ženit-vdávat. Z mojí generace čerstvých třicátníků je to neuvěřitelné množství, lidé pořídí si x dětí, někdy ženy dětem dopřejí i luxus jiných tatínků, co dítě, to jiný platič alimentů či pouhý dárce sperma, ale o svatbě nechtějí ani slyšet. Většina neprovdaných žen pochází z rozbitých rodin a místo, aby se snažily vytvořit rodinu, vytvářejí další problematické prostředí. Dřív to bylo trapné, mít na zvonku tři příjmení, dnes se tím lidé chlubí a tvrdí, jak jsou nezávislí a jak nepotřebují jakýsi blbý papír k tomu, aby se měli rádi. Myslí ale jenom na sebe, ne na děti.
Každý má jinýho tátu...Každý má jinýho tátu...cartoonstock.com

Většinou se udávají důvody

Nemáme na svatbu peníze.

Naprostá pitomost. Svatba nemusí být na zámku a s bílým koněm, jde to i v okruhu rodiny, se svědky, na radnici. Nemusí to být velká svatba, ale může to být skromná záležitost. Kdo říká, že to stojí hodně peněz? Výmluva.

Manželství je jenom kus papíru

Není. Nač děti učit, že mít stejné příjmení a táhnout za jeden provaz není na programu? Vztahy, kde spolu lidi žijí jen tak na hromádce mají větší procenta rozchodu než sezdaní lidé. Fungující sezdaná dvojice je vždy pro dítě lepší než fungující dvojice na hromádce. Děti to vnímají, zda jsou rodiče spolu jen tak a zda mají jiná přijmení či rodiče jsou manželé, kteří nabízejí větší jistotu a zázemí.

Jasně, že žádná nepřizná, on si mě nechce vzít nebo nechci si ho brát, čekám na něco lepšího, děcka jsou mi fuk..

Jaké výhody nabízí život na hromádce?

Je lehké se rozejít. Není třeba žádat o rozvod.

Najdou se též ženy, které mají nahlášené trvalé bydliště jinde, než v hnízdečku lásky a pobírají tak větší dávky na děti... ubohé, bohužel, stát to nekontroluje tak, jak by měl.

Jaké nevýhody nabízí život na hromádce?

Menší stabilita pro děti, menší ukázka solidního zázemí a ochoty se oddat tomu druhému. Bojí se riskovat, bojí se dát do vztahu vše? Při rozchodu větší handrkování o alimenty, otec nemá žádné zastání jakožto pouhý biologický otec a ne manžel a otec. Nevidím ani jednu výhodu v tom, mít na zvonku dvě příjmení, vychovávat dítě s tím, že je to v pohodě, jen tak spolu žít, nevytvářet pořádné zázemí. Ještě před 20 lety bylo téměř stigma, být svobodná matka. Dnes se z toho dělá z nouze ctnost. Nemanželské děti už tvoří skoro polovinu všech dětí v Česku. Bravo, svobodné matinky, bravo.

Ti, kteří spolu žijí jen tak, jsou ZBABĚLCI. Bojí se prásknout do toho, nezáleží jim na vztahu tolik, jak tvrdí, mají x výmluv, snaží se zůstat svobodní, čekají na něco lepšího, nemyslí na děti, ale na sebe. Sobci. Zbaběleci a sobci. Lžou sami sobě, ale nejhorší je, že lžou dětem. A tak ať se nediví, až jejich dcery a synové budou přistupovat k vztahům jen tak, bez větší vážnosti.Jistě se dnešní moderní matky těší na vnoučátka, která si dcerka pořídila jen tak a syn si odmítá vzít matku svých dětí, protože ho to svazuje a on se rozhodl jít za štěstím....

Autor: Ivana Ashby | čtvrtek 2.12.2010 11:35 | karma článku: 48.23 | přečteno: 33484x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Ostatní

Ladislav Jakl

Nová doba

Za poslední roky se s podnebím na Zemi nic zvláštního nestalo. Přitom hlasitost hysterického alarmismu se zvýšila několikanásobně. O čem to svědčí?

21.8.2019 v 13:04 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 0 | Diskuse

Jaroslav Nedobitý

Springfield 87M – malorážka US army

Krátce před druhou světovou válkou zavedla armáda Spojených států amerických do své výzbroje samonabíjecí zbraň a kompletně tak nahradila do té doby používané opakovací pušky.

21.8.2019 v 8:05 | Karma článku: 12.03 | Přečteno: 564 | Diskuse

Helena Vlachová

Když milenky nepláčou

Muž a žena. Ona jeho milenkou. Karel Gott zpívá ve své písničce o milenkách, které pláčou. Ale je tomu pokaždé tak? Že milenky pláčou?

21.8.2019 v 6:03 | Karma článku: 13.22 | Přečteno: 546 | Diskuse

Martina Pazourová

Když se oči protočí

Rozbily se mi brýle. Zní to trošku jak parodie na kreslené záznamy bouraček od pojišťovny,Při procházení zahradou došlo nečekaně ke střetu mého obličeje a bodavého hmyzu a já z nepochopitelného důvodu odhazuji brýle v dál.

21.8.2019 v 0:33 | Karma článku: 10.76 | Přečteno: 257 | Diskuse

Karel Trčálek

Dědova smrt

Když mi zemřel děda, byl jsem z toho úplně hotový a dlouho se nemohl vzpamatovat, i když zemřel docela přirozeně

20.8.2019 v 17:13 | Karma článku: 13.10 | Přečteno: 327 | Diskuse
Počet článků 45 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 5269
Typická ženská, která musí kecat do všeho, proto se rozhodla psát blog

Najdete na iDNES.cz